Schody wspornikowe

Schody wspornikowe (inaczej nazywane schodami półkowymi) to schody, których stopnie montowane są bezpośrednio do ściany. Schody wspornikowe wyglądają bardzo efektownie, nie zabierają wiele miejsca. Przy schodach wspornikowych trzeba przygotować odpowiednio ścianę, do której będą montowane stopnie, dlatego istotne jest by decyzję o wykorzystaniu schodów wspornikowych (półkowych) podjąć jak najwcześniej by projekt był odpowiednio przygotowany, a konstrukcja schodów była odpowiednio zabezpieczona belką żelbetową lub stalową umieszczoną w ścianie.  Szerokość stopni w schodach wspornikowych nie powinna przekraczać 120 cm, nie powinny się także uginać pod wpływem ciężaru.

Nowoczesne schody wspornikowe

Schody wspornikowe sprawdzą się idealnie w nowoczesnych wnętrzach. Do schodów wspornikowych (często znane jako schody półkowe) nie trzeba montować balustrad i poręczy, wtedy schody sprawiają wrażenie jakby wisiały w powietrzu. Odpowiednio skonstruowane schody wspornikowe drewniane po pierwsze są bardzo efektowne a po drugie są solidne. Nowoczesne techniki obróbki drewna oraz zastosowanie specjalnych mocowań zapewnią bezpieczeństwo i trwałość użytkowania na długie lata.

Schody wspornikowe – cena
Cena wykonania schodów wspornikowych zależy od indywidualnych wymiarów, wybranego materiału oraz wykończenia. Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani obejrzeniem realizacji naszych schodów wspornikowych (półkowych) i innych produktów to zapraszamy do kontaktu telefonicznego z nami lub do odwiedzenia jednego z naszych firmowych salonów PU Heban w Łodzi lub Pabianicach.

Projekty schodów wspornikowych: