Schody wolnostojące

Schody drewniane wolnostojące sprawdzą się w mieszkaniach, domach i przestrzeniach gdzie dominuje nowoczesny, prosty styl. Schody wolnostojące to schody samonośne wykonane w technologii, która pozwala zaoszczędzić wiele miejsca. Schody wolnostojące zawsze wyglądają efektownie. PU Heban wykonuje wiele typów konstrukcji schodów wolnostojących, najczęściej jednak klienci wybierają schody policzkowe, osiodłane i podwieszane.

Schody policzkowe

Schody wolnostojące policzkowe to rodzaj schodów, w których do belku poprowadzonej wzdłuż biegu są przymocowywane stopnie. Schody samonośne policzkowe mogą przylegać do ściany,lub też być zbudowane z dwóch policzków czyli belek poprowadzonych wzdłuż całego biegu schodów. Schody policzkowe prezentują się bardzo nowocześnie i dzięki przestrzeniom między stopniami wyglądają lekko, nie przytłaczając przestrzeni swoimi wymiarami.

Schody samonośne

Poza opisanymi wyżej przykładami schodów proponujemy Państwu także schody podwieszane na konstrukcji drewnianej lub konstrukcji stalowej, które wyglądają bardzo efektownie, schody podwieszane ażurowe. Do każdych schodów samonośnych możemy przygotować dla Państwa pasujące balustrady drewniane, metalowe lub drewniane-metalowe. Zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszą galerią zrealizowanych schodów wolnostojących.

Schody osiodłane

Innym rodzajem schodów wolnostojących są schody tzw. osiodłane (schody tego typu są także nazywane schodami zębowymi, ze względu na kształt na kształt jaki przyjmują deski policzkowe z wyciętymi zębami na stopnie). Schody osiodłane podobnie jak schody policzkowe wyglądają nowocześnie i pozwalają urozmaicić przestrzeń w salonie.

Czas realizacji zlecenia oraz cena schodów samonośnych uzależniona jest od wybranego rodzaju drewna oraz wykończenia. Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani obejrzeniem realizacji naszych schodów wolnostojących i innych produktów to zapraszamy do kontaktu telefonicznego z nami lub do odwiedzenia jednego z naszych firmowych salonów PU Heban w Łodzi lub Pabianicach.

Projekty schodów wolnostojących: